Piece wolnostojące w pensjonatach i hotelach

Bardzo wiele ośrodków wypoczynkowych, hoteli, pensjonatów czy apartamentów stara się posiadać wnętrza nowoczesne i zaprojektowane tak, aby faktycznie były miejscami o wysokiej estetyce, gdzie chce się spędzać czas i gdzie chce się wracać w przyszłości. Także i sami podróżujący, zanim dokonają rezerwacji na terenie danego obiektu sprawdzają, w jakim standardzie jest on utrzymany. Dlatego też, ten wystrój ma spore znaczenie, a w naprawdę luksusowych obiektach bez trudu znajdziemy chociażby taki gadżet jak kominek, który dodaje całemu wnętrzu klasy oraz bardziej przystępnego i przyjaznego charakteru. Jak widać, każdy detal może mieć duże znaczenie.

 

Dlaczego piec wolnostojący sprawdzi się także we wnętrzach hotelowych?

 

Bez wątpienia, umieszczenie takiego ogrzewacza wolnostojącego w pokoju hotelowym podnosi standard wnętrza i sprawia, że jest ono bardziej luksusowe. Takie piece wolnostojące mogą stanowić samodzielne źródło ciepła, albo mogą też być dodatkiem do sprawnie funkcjonującego ogrzewania centralnego. Pamiętajmy jednak, że zdecydowana większość takich pieców- na drewno sezonowe lub też na węgiel w przypadku dodatkowego doposażenia pieca w specjalny ruszt- konieczne będzie przyłącze bezpośrednio do komina. Zazwyczaj, dostępne na rynku piece pozwalają na przyłączenie pieca od góry lub od boku, a wiele zależy od naszych preferencji i tego, jak będzie się całość prezentowała we wnętrzu. W pokoju hotelowym taki piec będzie się prezentował wspaniale.

 

Klasyczna elegancja

 

Bardzo często takie piece wolnostojące są wykonywane z solidnego, grubego żeliwa, które jednocześnie posiada wiele ozdobników i elementów dekoracyjnych. Właśnie dlatego taki piec sam w sobie może stanowić element dekoracyjny, łatwiej jest go też przestawić/ zmienić jego miejsce niż w przypadku kominków do zabudowy. Jeśli natomiast nie chcemy mieć kłopotu z przynoszeniem opału- lepszym rozwiązaniem będzie kominek elektryczny, chociaż zasilanie go energią elektryczną za pewne okaże się bardziej kosztowne.