Poradnik turysty

poradnik
turysty

Kilka przydatnych gadżetów w podróży

Podróżowanie to wspaniała przygoda, które pozwala odkrywać nowe miejsca, spotykać ciekawych ludzi i wiele dowiadywać się o świecie. Jednak często zdarza się, że może ono wiązać się też z pewnymi uciążliwościami i trudami, jednak wprawni turyści mają swoje sposoby na zwiększanie komfortu podróży i uporanie się z problemami. Oto kilka sposobów i gadżetów, o których warto wspomnieć.

Tillow

Każdy kto wybiera się na plażę będzie zachwycony z tego gadżetu, to połączenie ręcznika i poduszki. Tillow to ręcznik plażowy, który zakończony jest poduszką. Dodatkowo poduszka zawiera zamek, dzięki czemu można włożyć do niej rzeczy, których nie chcemy trzymać na widoku, zabezpieczając je przed ryzykiem kradzieży podczas drzemki.

Podróżny zagłówek

Ma kształt rogalika, kładziemy go na ramionach i dzięki temu możemy podczas podróży uciąć sobie smaczną drzemkę bez niewygody związanej z bólem karku czy opieraniem głowy o zimną szybę.

Plecak z USB

Podróżując często korzystamy z GPS zawartego w naszych telefonach komórkowych, jednak mają one ograniczoną wytrzymałość baterii, a więc, aby nie poszukiwać nerwowo gniazdka, które pozwoli podładować nasz telefon możemy zaopatrzyć się w plecach posiadający wejście USB, które pozwoli nam naładować nasz telefon. Plecak spełnia rolę powerbanka i przy okazji możemy w nim nosić wszystkiej najpotrzebniejsze podczas podróży przedmioty.

Cabeau

A skoro o gniazdkach mowa… W wielu krajach świata istnieją różne rodzaje gniazdek, które sprawiają, że przedmioty wyprodukowane w Polsce czy Europie nie będą mogły być podłączone do gniazdka w Ameryce czy Azji ze względu na ich różny kształt, dlatego też wymyślono Cabeau, to przejściówka, która pasuje do gniazdek w 150 krajach świata i pozwala na podłączenie urządzeń elektrycznych do prądu w każdym zakątku globu.

Składana miska

Będąc na kempingu czy pod namiotem często przydaje się miska, czy to do noszenia wody, mycia naczyń czy utrzymywania podstawowej higieny bądź prania. Klasyczne miski zabierają dużo miejsca w plecaku, dlatego idealnym rozwiązaniem będzie wodoszczelna miska wykonana z poliestru, którą można złożyć na płasko dzięki czemu nie będzie zajmowała miejsca w bagażu.


Kontakt z nami