Jednogwiazdkowe

Hotele jednogwiazdkowe

Standard hotelu z jedną gwiazdką

Hotele posiadające jedną gwiazdkę, to teoretycznie najmniej komfortowe miejsca, należy jednak pamiętać, że sama nazwa hotel ma już pewne znaczenie. Za hotele, bowiem uznawane są wyłącznie obiekty, które posiadają 10 pokoi, a większość miejsc noclegowych przypada na pokoje 1 i 2 osobowe, ponadto każdy hotel ze swej definicji musi świadczyć szeroki zakres usług dla swoich klientów.

Pokoje: w hotelu jednogwiazdkowym pokój jednoosobowy powinien mieć minimum 8 m² a pokój dwuosobowy 10 m². W hotelach z jedną gwiazdką mogą trafić się pokoje 5 i więcej osobowe.

Wyposażenie: w każdym pokoju musi znajdować się łóżko, szafa, szafka nocna, stolik, krzesło dla każdego gościa, lustro, wieszak na kurtki, lampka nocna i przynajmniej jedno gniazdko elektryczne.

Obsługa: personel powinien być przeszkolony w zakresie udzielania pierwszej pomocy, wymiana pościeli powinna odbywać się co trzeci dzień lub na życzenia gościa. Hotel powinien oferować usługę budzenia, przechowania bagażu, wartościowych rzeczy, podawania śniadań, codziennego sprzątania pokoju lub sprzątania na życzenie gości. Goście powinni mieć stały dostęp do telefonu i faksu znajdującego się w recepcji oraz możliwość oglądania telewizji czy słuchania radia w ogólnodostępnym pokoju.

Obiekt: hotel musi posiadać miejsce postojowe na czas przyjazdu gości, ogólnodostępną świetlicę. Każdy gość powinien mieć możliwość zostawienia samochodu na strzeżonym parkingu. W obiekcie powinna być możliwość zakupu ciepłych napoi (może to być automat z kawą). Pokoje powinny być wyposażone w wentylację. Łazienka może znajdować się na korytarzu i być wspólna dla kilku pokoi.

Wybrane hotele

Hotel*

Hotel*

Hotel*

Hotele*

Posiadamy hotele które koniecznie musisz odwiedzić. Znajdują się w wielu miejscach na całym świecie więc jest duża szansa, że któryś przypadnie Ci do gustu.