Czym jest likwidacja szkód komunikacyjnych w Warszawie?

Bezpieczne i prawidłowe prowadzenie pojazdu to absolutna podstawa. Niestety, często kierowcy o tym zapominają, a brawura i nadmierna prędkość są nierzadko przyczynami kolizji drogowych. Jeżeli Twoje auto uległo uszkodzeniu w wyniku niebezpiecznej jazdy innego kierowcy, niezbędne jest skorzystanie z profesjonalnych usług – potrzebna będzie Ci likwidacja szkód komunikacyjnych w Warszawie. Czym jest i co wchodzi w jej zakres?

Likwidacja szkód komunikacyjnych w Warszawie, czyli pomoc w trudnych sytuacjach

Aby móc w pełni wyjaśnić to pojęcie, niezbędna jest wiedza na temat tego, czym tak naprawdę jest szkoda komunikacyjna. Pojawia się ona w wyniku kolizji drogowej albo wypadku i dotyczy zarówno uszkodzeń karoserii czy oświetlenia, jak też samochodowych podzespołów. Może być częściowa, gdy naprawa nie przekracza 70% wartości pojazdu albo całkowita. Aby ją usunąć, niezbędna jest likwidacja szkód komunikacyjnych. Warszawa to miasto, w którym działa wiele firm oferujących tego rodzaju usługi.

Co wchodzi w ich skład? Przede wszystkim naprawy blacharsko-lakiernicze, które najczęściej są niezbędne w przypadku tego rodzaju szkód. Specjaliści, korzystając ze swojego doświadczenia, wiedzy, a także specjalistycznych sprzętów i preparatów są w stanie usunąć wszelkiego rodzaju wgniecenia, otarcia, zarysowania itd. Dzięki swoim działaniom dają Ci możliwość przywrócenia nie tylko pełnej sprawności pojazdu, ale również jego estetyki.

Za likwidację szkód komunikacyjnych w Warszawie odpowiada ubezpieczyciel sprawcy wypadku – warto więc zgłosić się do niego, co pozwoli Ci uniknąć kosztów naprawy.

Potrzebna Ci likwidacja szkód komunikacyjnych? Warszawa to odpowiednie miejsce!

Aby likwidacja szkód komunikacyjnych w Warszawie przebiegała w sposób sprawny i bezproblemowy, warto zapoznać się dokładnie z całą procedurą. Niezbędne jest przede wszystkim:

  • zgłoszenie szkody w zakładzie ubezpieczeniowym sprawcy kolizji – ma on obowiązek dokładnie zbadać sprawę;
  • dokonanie oględzin przez rzeczoznawcę ubezpieczyciela, który dokładnie zapozna się ze skalą uszkodzeń i na tej podstawie będzie mógł podjąć ostateczną decyzję;
  • przeprowadzenie wszelkich czynności likwidacyjnych – do 30 dni w przypadku mniejszych szkód albo do 90 dni w przypadku rozległych uszkodzeń pojazdu.

Ubezpieczyciel ma oczywiście obowiązek poinformowania poszkodowanego o swojej decyzji, co pozwoli Ci spać spokojnie i mieć pewność, że likwidacja szkód komunikacyjnych przebiegnie bezproblemowo.

Nie musisz zajmować się formalnościami!

Potrzebna Ci likwidacja szkód komunikacyjnych? Warszawa jest miastem, w którym działa wiele firm zajmujących się tą kwestią w Twoim imieniu. Specjaliści skontaktują się z ubezpieczycielem, dostarczą mu wszelkich niezbędnych informacji, a następnie zajmą się naprawami blacharsko-lakierniczymi. Dzięki temu zostaniesz odciążony od wielu żmudnych obowiązków i będziesz mógł skupić się na swoich sprawach.

To wygodne rozwiązanie, dlatego zachęcamy do znalezienia odpowiedniej firmy oferującej likwidację szkód komunikacyjnych w Warszawie.