Zwiedzanie Krakowa melexem czy z przewodnikiem?

Kraków od parudziesięciu lat jest jednym z głównych kierunków wakacyjnych wyjazdów Polaków. jednak po odzyskaniu pełnej niezależności można było zauważyć ogromny wzrost zainteresowania grodem Kraka za granicą. przyczyniło się to do ogromnego rozwoju miasta – zwłaszcza pod względem hotelarskim czy gastronomicznym. Kraków oferuje naprawdę ogromne możliwości.

Można zwiedzić piękne Stare Miasto z oddziałami Muzeum Narodowego, pójść do jednego z najlepszych kin w Europie (Kino pod Baranami) czy udać się do starej dzielnicy żydowskiej na trochę muzyki na żywo i drinka. Jak podejść do zwiedzania stolicy Małopolski? Czy zwiedzanie Krakowa melexem to najlepsza opcja, czy jednak zdecydować się na wojaże na własną rękę? Zobaczcie nasz turystyczny poradnik!


Zwiedzanie Krakowa melexem – Stare Miasto, Kazimierz, Zamek Królewski na Wawelu i Fabryka SchindleraMelexy to bardzo małe i pakowne samochody elektryczne, które wykorzystuje się w przewozach krótkodystansowych (najczęściej turystycznych). Dzięki nim można z powodzeniem i bardzo swobodnie zwiedzać miasto. Lokalne biura turystyczne oferują niezliczone możliwości i oferty tras. W zależności od długości tras i przystanków na trasie cena może wzrosnąć. Trzeba przyznać, że melexy zapewniają bardzo wartkie zwiedzanie w krótkim czasie. Większości turystów nie interesuje każde jedno muzeum, tylko przyjemnie spędzony w pięknym, starym, europejskim mieście. Jest to także niesamowita możliwość dla osób starszych i niepełnosprawnych (czy kontuzjowanych). Nie każdy jest na tyle sprawny, by chodzić po całym mieście i korzystać z komunikacji publicznej. Dlatego melex sprawdzi się idealni! Odwiezie nas z punktu A do B – kierowca opowie co nieco na temat historii danej części czy dzielnicy. Na przystankach można np. zdecydować się na zwiedzanie Wawelu. Wszystko tak naprawdę zależy od naszej fantazji. Podczas zwiedzania Krakowa melexem za wycieczkę dla siedmiu osób zapłacimy już od dwustu złotych. Nie jest to specjalnie wygórowana kwota, biorąc pod uwagę szybkości i komfortu wycieczki.

Zwiedzanie z przewodnikiem – Free Tour, duże wycieczki i amatorzy historii

 

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem to chyba najbardziej tradycyjna forma wycieczek, która od dziesięcioleci jest praktykowana na całym świecie. Nie można odmówić jej wielu zalet. Zwykle takie wycieczki są skupione na danej części miasta (np. Stare Miasto+Wawel czy Kazimierz+Fabryka Oskara Schindlera). Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Szczerze mówiąc, zwiedzanie z przewodnikiem to opcja dla osób, które przyjechały do Krakowa na więcej niż weekend i chcą dogłębnie poznać jego historię. Dlatego też nie jest to dla każdego. Co więcej, maniacy historii poczują się tutaj idealnie – to miasto aż kipi od ciekawych anegdot. Swoją niszę historyczną znajdą tutaj fani Zimnej Wojny, tematyki II Wojny Światowej czy historii Żydów na terenie Polski i Krakowa. O tych ostatnich warto wspomnieć najbardziej. W końcu Kazimierz to pięknie zachowana dzielnica z licznymi synagogami. Wrażenie także robi kulinarna oferta ciasnych uliczek. Znajdziemy tam food trucki, kuchnię azjatycką, polską, żydowską czy meksykańską. Kraków słynie także z tap barów, gdzie napijemy się piwa z małopolskich browarów (które poziomem nie odstająod poziomu europejskich kraftów). Zwiedzanie z przewodnikiem może być też tanie. Free Toury wyruszają codziennie sprzed Kościoła Mariackiego. Za wycieczki tego typu płacimy “co łaska”!