Co zrobić, kiedy nie możemy skorzystać z samochodu na wakacjach?

Samochód to dobro, które znajduje się na niemal każdym gospodarstwie, co oczywiście nikogo w nawet najmniejszym stopniu dziwić nie może. Nie da się bowiem ukryć, że z auta mamy ogromne korzyści. Pamiętajmy tu jednak o tym, że nie zawsze z takiego samochodu możemy skorzystać. W takiej sytuacji trzeba poszukać innego środka transportu lub też znaleźć samochód gdzieś indziej. Co zrobić, kiedy nie mamy możliwości wsiąść za kierownicę swojego pojazdu? Oto kilka porad dla wszystkich tych, którzy nie mogą obejść się bez swoich czterech kółek.

Transport publiczny na wyjeździe

Pierwszą możliwością jest transport publiczny. Niemniej jednak ten jest dziś daleki od idealnego. Jeśli weźmiemy pod uwagę miejskie autobusy czy też tramwaje nie da się ukryć, że często mają one dość duże opóźnienia. Poza tym pamiętajmy też o tym, że taki transport jest mało komfortowy. Nic w związku z tym dziwnego, że na taką opcję decyduje się stosunkowo niewielu Polaków. Wydaje się też, że w najbliższym czasie nic się na tej płaszczyźnie nie zmieni i z transportu publicznego, jeśli nie będzie takiej potrzeby, nie będziemy korzystać zbyt często.

Samochód od znajomego

Jeśli znaleźliśmy się w sytuacji podbramkowej i nie możemy skorzystać z własnego środka transportu, bo nasz samochód jest w naprawie czy też zajął go ktoś z członków naszej rodziny, alternatywą będzie wspomniany już transport publiczny. Co jednak, jeśli nie bierzemy takiego rozwiązania pod uwagę? Zawsze o pomoc można poprosić kogoś ze znajomych. Wypożyczenie samochodu może być ciekawym pomysłem, choć często samochód taki pożyczyć ciężko jest nawet od bliskiego przyjaciela.

TAXI

Nie można rzecz jasna zapomnieć o taksówkach. Korporacje taksówkarskie znajdziemy dziś w każdym mieście bez wyjątku. W związku z tym również i z wynajęciem taksówki większych problemów nie będzie. Wydaje się, że to całkiem dobra opcja. Taksówki są bowiem dość komfortowe, a poruszanie się nimi jest bezpieczne i szybkie.

Wypożyczalnia pojazdów

Co jeszcze? Specjalnie na koniec zostawiliśmy tutaj sobie wypożyczalnie samochodów. Obecnie takich punktów na mapie większych miast w Polsce jest naprawdę mnóstwo. Dzięki temu wypożyczenie samochodu w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Białymstoku czy innych miastach jest naprawdę proste. Co ważniejsze również i oferta takich punktów jest bardzo szeroka, a coś dla siebie znajdą tutaj ci, którzy cenią sobie pojazdy tanie i ekonomiczne, jak również i biznesmeni ceniący sobie auta zdecydowanie bardziej luksusowe.