Rezerwacja hotelu

Gdy zdecydujemy już, w którym z hoteli chcemy spędzić noc, przychodzi czas na rezerwację pokoju. Możemy to zrobić na kilka różnorodnych sposobów:

  • kontaktując się z hotelem telefonicznie,

  • pisząc e – mail do hotelu,

  • wypełniając formularz kontaktowy na stronie hotelu, większość obiektów udostępnia na swoich strona internetowych tego typu formularze. Po ich wypełnieniu otrzymamy drogą e – mailową potwierdzenie dokonania rezerwacji,

  • rezerwując miejsce za pośrednictwem portali rezerwacyjnych takich jak booking.com czy trivago. Korzystając z takiego portalu możemy także trafić na promocję, która pozwoli nam zatrzymać się w danym miejscu po niższej niż standardowa cenie.

Rezerwując miejsce w hotelu należy podać:

  1. Imię i nazwisko osoby, na która robiona jest rezerwacja.

  2. Datę przyjazdu i wyjazdu z hotelu.

  3. Liczbę osób oraz pokoi jakie chcemy zarezerwować.

Niekiedy hotele wymagają także podania numeru karty kredytowej lub wpłatę zaliczki za pobyt w określonym czasie po dokonaniu rezerwacji. Brak numeru karty lub brak wpłaty zaliczki może spowodować, że rezerwacja zostanie anulowana. Część hoteli może także poprosić o określenie przybliżonego czasu przyjazdu do hotelu, dzięki temu są przygotowane na powitanie gości, a procedury meldunkowe są znacznie szybsze. Część hoteli pięciogwiazdkowych oferuje także gościom możliwość zameldowania się w nich przez internet, choć nadal nie jest to standardem i by móc meldować się za pośrednictwem sieci należy spełniać określone warunki.

Zanim dokonamy rezerwacji należy dokładnie zapoznać się z regulaminem rezerwacji oraz regulaminem pobytu.