Reklamacja pobytu

Niestety nie zawsze hotel, który zarezerwowaliśmy okazuje się zgodny z ofertą jaka została przedstawiona podczas rezerwacji, jeśli dojdzie do takiej sytuacji klient ma prawo reklamować swój pobyt.

Przede wszystkim należy pamiętać, że przedstawione w internecie informacje traktowane bywają często nie jako oferta, ale jako reklama, więc hotele często w ten sposób bronią się przed zwrotem kosztów pobytu.

Mieszkając w danym miejscu, jeśli warunki, które otrzymujemy nie są zgodne z ofertą należy jak najszybciej zgłosić to obsłudze hotelowej, należy także udokumentować wszelkie uchybienia, np. robiąc zdjęcia.

Podczas pobytu, jeśli warunki nie są zgodne z ofertą goście mogą domagać się: przeniesienia do innego pokoju, zwrotu części kosztów pobytu, usunięcia wad, które wystąpiły w pokoju, albo całkowitego rozwiązania umowy.

Reklamując pokój należy dokładnie określić czego oczekujemy od właściciela hotelu oraz określić termin na usunięcie usterki. Jeśli nie zostanie ona usunięta możemy żądać zwrotu pieniędzy.

Ważne jest także, aby zwracać uwagę na to czy podczas rezerwacji wpłacaliśmy zaliczkę czy zadatek. Jeśli była to zaliczka to przy reklamacji hotel ma obowiązek zwrócić ją w całości, jeśli natomiast był to zadatek, musi wypłacić go w podwójnej wysokości.

W pierwszej kolejności reklamację należy złożyć w samym hotelu, obiekty najczęściej dbają o swoją opinię i starają się naprawić uchybienia. Jednak w razie problemów z reklamacją każdy gość hotelowy może poszukać pomocy w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumenta.