Podstawowe elementy wyposażenia hotelu: jakie meble wybrać?

Aranżacje pomieszczeń, które mają zostać przekazane do użytku publicznego, to spore wyzwanie, którego nie każdy chce się podjąć. Wyposażenie oraz wystrój pokojów hotelowych to właśnie tego typu zadanie, które może przynieść sporo problemów każdemu architektowi. Każdy hotel, niezależnie od stylu w jakim został wykonany, wymaga odpowiedniego wyposażenia takiego jak armatura łazienkowa czy łóżko i kanapa. Meble hotelowe powinny tworzyć spójną całość z wystrojem hotelu, ale nie wolno zapomnieć także o jakości wykonania poszczególnych produktów. Na co więc zwrócić uwagę podczas wybierania mebli hotelowych?

 

Jak wybrać odpowiednie meble hotelowe?

Meble hotelowe to nie tylko elementy, które dostępne będą w części wspólnej hotelu czy pensjonatu, ale przede wszystkim meble, z których będą korzystać nasi goście za zamkniętymi drzwiami pokoi. Warto więc zadbać o odpowiedni wygląd i jakość zarówno mebli umieszczonych w części wspólnej, jak i w pokojach hotelowych, ponieważ odpowiedni wystrój i umeblowanie lobby może mieć wpływ na pierwsze wrażenie naszych gości. Meble hotelowe to nie tylko elementy, które mają tworzyć spójny i estetyczny wygląd pomieszczeń, ale również wysokiej jakości, odporne na uszkodzenia materiały. Projektanci wnętrz, który odpowiadają za umeblowanie hoteli oraz pensjonatów, sięgają przede wszystkim po meble z drewna, wzbogacone wzmocnionymi frontami. Drewniane meble do hotelu to jedno z najlepszych możliwych rozwiązań, głównie ze względu na wytrzymałość, odporność, trwałość i uniwersalność produktów wykonanych z naturalnego drewna. Oczywiście, ważną kwestią są również wymiary pomieszczeń oraz mebli, które się w nich znajdą, ponieważ znając poszczególne parametry, możemy dopasować meble odpowiednie do każdego z pomieszczeń.

 

Podstawowe elementy wyposażenia

Choć drewniane meble do hotelu to najlepszy wybór, powinniśmy skupić się na tym, aby meble, które znajdują się w pokojach wynajmowanych przez gości hotelu bądź pensjonatu, były odpowiednio dopasowane do potrzeb naszych gości. Dodatkowo, meble umieszczone w pokojach powinny być spójne z meblami znajdującymi się w holu i na recepcji pod względem stylu. Drewniane meble do hotelu powinny znaleźć się w każdym pokoju hotelowym. Podstawowym elementem wyposażenia każdego pokoju jest oczywiście łóżko hotelowe oraz szafki nocne. Najczęściej w różnego rodzaju hotelach czy pensjonatach, możemy znaleźć łóżka uniwersalne, dość wysokie i przede wszystkim wygodne, dzięki czemu goście będą dobrze wspominać noc spędzoną w hotelu. Łóżka hotelowe zazwyczaj wyposażone są w materac o twardym lub średnio twardym wykończeniu. Odpowiednim dodatkiem będą również szafki nocne, na których nasi goście będą mogli położyć swój telefon czy drobne akcesoria. Pokój hotelowy powinien posiadać również sporych rozmiarów szafę, w której bez przeszkód zmieszczą się wszystkie ubrania oraz obuwie hotelowych gości. A dopełnieniem niezbędnych dla gości elementów wyposażenia będzie biurko lub stół, przy którym goście będą mogli napić się kawy lub po prostu położyć dokumenty niezbędne podczas wyjazdu służbowego.