Piękna glazura w nowoczesnym i eleganckim hotelu- jaką wybrać?

Wystrój hotelu bardzo mocno wpływa na to, w jaki sposób jest on odbierany przez gości. Może zniechęcać lub zachęcać do tego, aby pojawić się tutaj ponownie. Dlatego też bez wątpienia warto poświęcić kilka chwil na to, aby zaaranżować przestrzeń dla gości według obowiązujących trendów- niektórzy decydują się nawet na zatrudnienie projektanta, który podpowie, jaka stylistyka będzie najlepsza.

Warto postawić na ponadczasowych charakter wnętrz

Elegancja i klasyka raczej nie wychodzą z mody. Lepiej więc postawić na sprawdzone połączenia kolorystyczne unikając chwilowych trendów. W przypadku wnętrz hotelowych chcielibyśmy trafić w gust bardzo wielu osób jednocześnie. Tym samym najlepiej sprawdzi się to, co wyrafinowane, stonowane i neutralne. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku hoteli jest postawienie na minimalizm i prosta formę.

Łazienka, która zachwyca już od progu

Wystrój łazienki w pokoju hotelowym ma niebagatelne znaczenie. W przypadku hoteli bardzo często staje się przed wyzwaniem aranżacji łazienki bez okna, a tym samym bez dostępu do naturalnego źródła światła. Trzeba więc poprzez odpowiednie materiały oraz właściwie dobraną stylistykę sprawić, aby mimo tego była to przestrzeń jasna i przestronna.

Łazienka faktycznie jest takim pomieszczeniem, gdzie tej glazury jest zdecydowanie najwięcej. Bardzo często- także ze względów praktycznych związanych z utrzymaniem tego pomieszczenia w czystości- wybierane są płytki do łazienki zarówno na podłogę jak i na ściany aż po sam sufit. W takim przypadku dobrze wybierać jasne kolory płytek, które optycznie powiększą wnętrze i sprawią, że będzie się wydawało jaśniejsze.
Nie ma konieczności ograniczania się do jednej kolekcji glazury- można je ze sobą mieszać. Pamiętajmy jednak o pewnej konsekwencji i zastosowaniu jakiegoś jednego punktu wspólnego- jednolitej kolorystyki, podobnych detali dekoracyjnych czy też wspólnego motywu czy ornamentu.
Jakie płytki do hotelu wybrać? Ze względu na fakt, że z takich łazienek korzysta się często i to dość intensywnie- koniecznie warto wybierać glazurę o wysokiej klasie ścieralności. Ważne, aby zbyt szybko nie wyblakła i nie zniszczyła się, bo to będzie oznaczało przedwczesny remont. Pamiętajmy też o tym, aby nie była to ceramika, którą łatwo uszkodzić mechanicznie. Wysokiej jakości włoską ceramikę można znaleźć na stronie jednego z popularnych salonów mirad.pl.
Bardzo modnym wzornictwem obecnie jest nawiązanie do naturalnych materiałów. Stąd ogromna popularność ceramiki będącej imitacją betonu. Szare wybarwienie takich płytek jest jednocześnie eleganckie, minimalistyczne, jak i surowe. Dodatkowo, płytki ceramiczne w większym formacie sprawiają, że wnętrze wydaje się większe. Płytki wielkoformatowe wpisują się w obowiązujące trendy.
A jakie płytki do hotelu wybrać w sytuacji, kiedy stawiamy na luksus? Na pewno warto sprawdzić przepiękne kolekcje płytek będących wspaniałym odwzorowaniem różnego rodzaju skał i kamieni. Nietuzinkowa struktura marmuru czy innego kamienia jest niepowtarzalna i przyciągająca wzrok.