Nowoczesne sofy do salonu z funkcją spania – modne i funkcjonalne!

Odpowiednio dobrany mebel wypoczynkowy to klucz do funkcjonalnego i stylowego salonu. W końcu to właśnie on stanowi jego serce, a trzeba przyznać, że jest spośród czego wybierać. Ogromną popularnością ostatnio cieszą się wielofunkcyjne narożniki, jednak wbrew pozorom nie są one jedyną słuszną opcją do salonu w stylu nowoczesnym. Warto bowiem rozważyć nieco bardziej klasyczne zestawy, które w odpowiedniej odsłonie będą się prezentować wcale nie gorzej. Chodzi tu między innymi o nowoczesne sofy do salonu z funkcją spania, które połączone z fotelem lub dwoma stworzą idealny komplet wypoczynkowy do Twojego wnętrza! Zapraszamy do krótkiego poradnika zakupowego.

Nowoczesna kanapa a sofa do salonu – czym się różnią?

Sofy do salonu mogą przybierać różnorodne formy. Popularne są także nowoczesne kanapy, jednak czym one się tak właściwie różnią? Otóż w swej tradycyjnej formie sofa pochodzi od tureckiego mebla wypoczynkowego i dosłownie do tego służy. Posiada nisko osadzone siedzenie często na smukłych nóżkach, owalne oparcie i podłokietniki w formie wałków. Z powodu tak wymyślnej konstrukcji przestrzeń pod nią jest niezagospodarowana, a więc nie posiada funkcji spania. Kanapa z kolei jest o wiele prostsza, bazuje na bryle, a przez to jest masywniejsza i bardziej przysadzista. Kierując się jednak tytułem artykułu, można dojść do wniosku, że obecnie nastąpiło przemieszanie obu tych rodzajów. Bez problemu więc kupimy sofę z funkcją spania, która, choć nieco prostsza w swej formie, wciąż będzie cieszyła nienaganną stylistyką przywodzącą na myśl klasyczny kształt tego ozdobnego mebla. 

Jak wybrać nowoczesną sofę do salonu?

Wybór sofy do salonu uzależniony jest od wielu czynników. Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić, czy faktycznie potrzebujemy modelu 3-osobowego, który swym wyglądem będzie bardziej przypominał nowoczesną kanapę. Jeśli bowiem zależy nam na eleganckiej stylistyce, to warto zwrócić się ku mniejszej sofie i uzupełnić ją dodatkowym fotelem. Oczywiście nowoczesna sofa do salonu powinna być umieszczona na nóżkach, co pozwoli zachować smukłą formę i na pewno lepiej sprawdzi się w przestronnych minimalistycznych wnętrzach. Przy próbie dopasowania mebla do tego typu stylistyki na pewno powinniśmy zrezygnować z podłokietników w formie wałka i z owalnego oparcia. W końcu minimalizm to zwykle surowość kształtów i brył w pomieszczeniu, co powinna podkreślać nowoczesna sofa, która jest przecież sercem salonu.

Jaki kolor sofy do salonu?

Dowolność w kolorze jest dość spora, jednak przy nowoczesnym wystroju najlepiej postawić na szarości lub ewentualnie stonowane barwy. Taka nowoczesna sofa z funkcją spania świetnie wpasuje się w praktycznie każde wnętrze, co czyni ją uniwersalnym rozwiązaniem. Modne jest także połączenie szarego koloru tapicerki z drewnianymi nóżkami, które przecież stanowią obowiązkowy element każdej sofy. 

Sofy do salonu z fotelami – wygodne i klasyczne połączenie!

Oczywiście sofa sama w sobie rzadko kiedy zapewni wystarczającą ilość miejsca do siedzenia w salonie. Dlatego też nawet przy nowoczesnym salonie warto postawić na klasyczne rozwiązanie w postaci zestawu sofy do salonu z fotelami. Te drugie kupione w kolekcji wraz z sofą będą nie mniej nowoczesne pomimo swojego klasycznego rodowodu. Taka nutka klasyki w nowoczesnej odsłonie sprawdzi się nawet w najbardziej minimalistycznym salonie. Tak więc wcale nie musimy się ograniczać jedynie do narożnika, jeśli chodzi o urządzanie modnych i funkcjonalnych przestrzeni.