Mezoterapia stosowana na skórze głowy- czy warto z niej skorzystać?

Mezoterapia stanowi zabieg o wysokiej skuteczności, który można także przeprowadzać na skórze głowy. W takim przypadku jest on w stanie zmniejszyć wypadanie włosów, lepiej odżywić skórę i znacząco poprawić jej kondycję. Do naszej dyspozycji jest całkowicie bezinwazyjna mezoterapia bezigłowa, a także jej wersja igłowa, gdzie wykonywane są niewielkie nakłucia celem podania substancji odżywczych do głębokich warstw skóry głowy. Istnieje także jeszcze jedna możliwość- wykonanie zabiegu poprzez zastosowanie specjalnego pistoletu, który wykonuje takie nakłucia. Wszystkie te zabiegi są możliwe do wykonania w Centrum Zdrowego Włosa- specjalistycznej klinice zorientowanej na tematykę dbania o włosy oraz skórę głowy.

Specjalny koktajl na skórę głowy- co zawiera?

W mezoterapii w dużej mierze chodzi o to, aby wpłynąć na skórę głowy poprzez odpowiednio dobrane substancje aktywne. Tym samym, przygotowany jest specjalny koktajl będący mieszanką takich substancji, który ma za zadanie hamować wypadanie włosów, odżywiać, przyspieszać porost nowych włosów, a także poprawiać ich wygląd i kondycje. Dlatego też wśród składników takiego koktajlu znajdziemy koenzymy, witaminy i minerały, a także peptydy oraz aminokwasy. Zabieg wyraźnie poprawia bieżącą kondycję naszych włosów i z tego też względu jest wart uwagi.

Z jaką częstotliwością warto poddawać się zabiegowi mezoterapii?

Mezoterapia należy do takich zabiegów, w przypadku których spore znaczenie ma powtarzalność. Tym samym, zabieg należy zaplanować sobie w formie kuracji w seriach tak, aby wykonać minimum 4 zabiegi. Dla wzmocnienia efektu mezoterapii można w jednej serii wykonać takich zabiegów maksymalnie 8. Wówczas cały proces dzielimy na dwa zasadnicze etapy.

 

  • Pierwszym etapem jest kuracja uderzeniowa, gdzie pierwsze 4 zabiegi wykonuje się w stosunkowo niewielkich odstępach czasu- co 2 tygodnie.
  • Drugim etapem jest kuracja podtrzymująca. I tutaj można udać się na taki zabieg raz na około 3 miesiące czasu po to, aby podtrzymać pozytywne efekty, jakie uzyskaliśmy podczas terapii w ramach kuracji uderzeniowej.

 

Centrum Zdrowego Włosa to klinika, w której znajdziemy wiele interesujących zabiegów, które nie tylko poprawiają wygląd włosów, ale też pomagają walczyć z różnymi problemami, które dotyczą samej skóry głowy. Trycholog już na pierwszej wizycie będzie w stanie zaproponować nam kurację, która pomoże nam zatroszczyć się o swoje włosy w sposób pełni profesjonalny.