Kompaktowa zamiatarka drogowa o dużej wydajności

Duże zamiatarki drogowe charakteryzuje też bardzo dobra efektywność oczyszczania ulic. Jednakże trzeba wziąć pod uwagę także to, że rozmiar takiego pojazdu nie jest bez znaczenia- w wąskie miejskie uliczki raczej nie wjedzie duża zamiatarka wyglądem przypominająca klasyczny samochód ciężarowy. Właśnie z tego względu powstały też modele pojazdów kompaktowych. To zupełnie inaczej zaprojektowane, specjalne zamiatarki do stosowania w przestrzeni miejskiej, a doskonałym przykładem takiego właśnie pojazdu jest zamiatarka Beam. To bardzo ważne, aby tworzyć takie maszyny, które faktycznie będą niewielkie i które będą się wyróżniały dużą zwrotnością- na przykład przez zastosowanie przegubowej ramy. Ale też równie istotne jest, aby maszyny te dobrze oczyszczały ulice, aby miały pojemny kontener na odpady i duże zbiorniki na wodę. Czy tak jest w rzeczywistości?

Czym wyróżniają się kompaktowe zamiatarki dostępne w sprzedaży?

Skoro już wiadomo, że muszą mieć kompaktowe rozmiary, warto sprawdzić także, jakie elementy wyposażenia posiada taki pojazd. Za sprzątanie ulic odpowiedzialne są szczotki obrotowe. Wprawione w ruch wirowy pozwalają pozbyć się z ulic pyłu i kurzu, a ze względu na to, że są one dodatkowo zraszane podczas pracy- cały ten kurz nie unosi się, co mogłoby być niedobre dla naszego zdrowia. Cały proces oczyszczania przypomina trochę szczotkowanie powierzchni ulic na mokro. Ruch obrotowy szczotek dodatkowo podrywa do góry większe odpady, które są następnie zasysane do specjalnego kontenera.

Regularne zamiatanie ulic jest kluczowe do tego, aby utrzymać w czystości drogi, pobocza, chodniki, skwery, przystanki autobusowe czy torowiska. Oprócz zamiatania pojazdy te mają także możliwość usuwania zanieczyszczeń płynnych, a nawet niektórych substancji chemicznych, nawet tych o dużej oleistości. Jesienią zamiatarki przedmuchują także opadnięte liście z dróg, chodników i deptaków.

Co jeszcze jest istotne w przypadku nowoczesnych zamiatarek?

Z pewnością to, aby maszyny te wyróżniały się niskim zużyciem paliwa, a zamiatarka Beam jest doskonałym przykładem takiego pojazdu. Dodatkowo, pojazdy te muszą także spełniać normy związane z zanieczyszczeniem środowiska- nie mogą w zbyt dużym stopniu przyczyniać się do ilości smogu w miastach. Najnowocześniejsze propozycje zamiatarek znajdziemy na stronie Terberg Matec Polska. To także okazja na sprawdzenie najnowocześniejszych propozycji zamiatarek z napędem elektrycznym. To zamiatarki całkowicie przyjazne dla środowiska.